Category: Ese nje flete ditari

Ditari Blog

Ditari im. Ditari im Receta Gatimi. Keto shkrime jane shkeputur nga Libri i shkrimares Lediana Kapaj - Eshte nje liber qe duhet ta blini patjeter! Pra, vetem keto gjera e kuptojne jeten time te rendomte. Nata eshte e gjate e dita e mundimshme. Syt skuqen nga pagjumesia, e pritja behet monotne. Mengjesi te perkujton ate Jeta eshte e gjate dhe njeriu kur nuk duhet te dorezohet. Dhe me vete thash: Jo, nuk do te dorezohem edhe pse eshte e veshtir ti besh rezistence kohes e cila te ndrydh pa meshire.

Humba ne erresire, vetmia me shkaktoi plage te pasheruara. Disa fantazma me dalin para syve pa pushim, se si une mendoj per ty. Por, jo s'dua te vdes se ketu kam nje pjese te jetes sime qe me don me gjithe zemer.

Ne koken time vijne e shkojne kujtimet. I kujtoj ato dite qe i kaluam se bashku. Besojse nje dite do te jemi bashke. Te shkruaj ty Nuk mund ti gjej gjithmone fjalet e duhura per te te thene sesa shume te dua. Ndonjehere per nje mungese kujdesi mbase i shpreh keq ato qe ndjej per ty,mbase ndonjehere bej gjera prej frikes qe kam se mund te te humbas Padurimi im me shtyn qe te eci shume me shpejt qe ky fat i mrekullueshem i cili na bashkoj dhe qe na eshte shkruajtur.

Uragani qe po pershkon ne keto momente zemren time me ben qe ndonjehere te harroj betimet e mia. Karakteri im shume i vendosur dhe i forte mund te te plagose ndonjehere ne thellesine me te thelle te ndjenjave.

Nga xhelozia mund te them fjale te nxituara dhe te bej qe zemra jote te plagoset dhe te nxjerre gjak. Dashuria qe kam per ty me ben ndonjehere aq te verber saqe nuk mund ti shof dot keto vuajtje qe te shkaktoj. Nga te gjitha keto fjale qe jane ne opozite me njera tjetren doja vetem qe te dije dobesite e mia dhe qe mbrapa atyre fshihet nje ndjenje teper e madhe qe kam per ty Te dua aq shume saqe mund te humbas arsyen. Per mua ti je dashuria ime eternele Bukuria jote e brendshme eshte po aq e bukur sa ajo e jashtme Ti je miresia,perkedhelja dhe sinqeriteti E pranoj besimin e verber qe kam te ty sepse ti per mua je i vertete E di ne fund te vetes qe per moi ti je dashuria e fundit dhe me e bukura e jetes sime Nje dite.

Qe prej shume kohesh po prisja vetem dhe e mbyllur me mendimet e mija shkaterruese ne kete dhome te zeze. Nje dite ne fillim te ketij korridori te erret dikush preku drynin. Ishe ti engelli im shpetimtar,dhe pikerisht ne kete dite pashe driten e madhe dhe pashe oqeanin e dashurise Qe ne momentet e para besova ne dashurine tone dhe e kuptova qe duhet te mbroheshim kunder te gjitheve Para se te njiheshim jeta ime ishte si nje vend pa dalje,nje fushe e mbushur me kaktyse ne te cilen njerezit donin qe te ecja mbrapa si nje kercimtare idiote dhe pa talentUebfaqe Personale dhe Biznesi.

Rekomanduar nga WordPress. Kane kaluar 20 vjet 13 mars — 13 mars kur mora rrugen e gjate e te pakthim te orbites diellore dhe sot pas kaq kohesh po u paraqes nje pjese te ditarit tim te atyre viteve. Ne qafe te Muzines, midis Gjrokastres e Delvines ishin gozhduar forcat studentore te Akademise se Rendit te disllokuara aty nje dite me pare, por fale zgjuarsise dhe predisponimit te komandanteve te tyre, munden te terhiqeshin nepermes Grykes se Kelcyres per ne Terpan pastaj Berat — nje rruge tip ushtarake e dytesore, pasi rruga kryesore ishte e bllokua nga forca te pakontrolluara.

Po keshtu shkarkohet o menjanohet Safet Zhulali dhe i ipet koopetence e plote Gazidedes. Po edhe ky i paafte per te drejtuar nje ushtri tashme te lodhur, te pa paguar, dhe gati te perbuzur. Me daten 5 mars kerkohen 8 helikoptere, por ishte e pamundur per efekt resurseve te kufizuara dhe per probleme teknike e mundem te nxjerrim vetem 5 plus u shtuan nje qe ishte i Vefes si dhe dy te policise. Per kete me 6 mars jepet urdheri te organizoheshim me 5 helikoptere transport trupash e per oren 11 te ishim gati.

U disllokuam ne fushen e Laprakes dhe ne ora 11 te dates 6 ishim gati, por askush nuk erdhi. Rreth ores 18 pasdite u duken ne aerodromin e Tiranes disa makina tip IFA plot me ushtare, por me pare kisha dhene urdher qe helikopteret e disllokuar te ktheheshin ne baze. Me nje shikim te shpejte vura re se ushtaret tip zboristash qe kishin vetem nga nje bluze ushtarke dhe nje kapele, u gezuan per kete anulim te detyres dhe kur u thashe kthehuni mbrapesht, mu duk se mora qindra falenderime nga ata mjerane qe ishin bere nje grusht aty siper IFAVE.

Me 6 mars kishte ndodh nje fatkeqesi; Bashkeshortja e pilotit tone Vladimir Selimollari ka rene nga shkallet e katit dyte dhe gjete vdekjen direkt. Te gjithe ne shoket e tij ishim ne gatishmeri nr 1 dhe askush nuk mund te largohej te pakten per nje ngushellim o per tu gjetur afer tij.

Nuk me thane te verteten, por qe te dergoja atje leng hidrualik per avionet. Sapo zbritem ne repartin e gjuajtesve, nje situate teper agrsive ishte krijuar atje nga efektivi aviacionit.

Arme qe zbraseshin ne ajer, ulerimairritime deri ne tejskaj. Kishin te drejte. Kete u premtoi edhe komaandanti i aviacionit gjeneral Perlati. Forcat politike rane dakort per armepushim dhe per nje marreveshtje te perbashket me te gjitha partite politike per te krijuar qeverine e shpetimit kombetar.

Ne ora 17 kekohen 5 helikoptere per te terhequr forcat e derguara dite me pare ne zonen e Gjirokastres. Urdheri ipej nga njerez ne detyre qe nuk kishin idene e aviacionit. U mblodhem me komandant Servetin ne zyre dhe diskutuam pamundesine e dergimit te helikopterve ne kete ore te vone, ku pa arrite ne Gjirokaster behej erresire. Ku do te uleshin? Cdo gje ishte e pamundur. Por edhe kembengulja e eproreve tane ne ministri ishte urdher i padiskutueshem. Mblodhem pilotet por edhe inxhinierin e repartit Shuaip Malo, i cili kembenguli se nuk kemi helikopter ne gatishmeri.

U kthyem pergjigje, por nga ana tjeter telefonat buqisnin kercnueshem. Fatkeqesisht te tre verior qe a e mirrnin persiper kete detyre. U nisen. Ne qendruam ne radio derisa nuk nuk kishte me komunikim me ekipazhin. E keqja me e vogel i thashe, se mund te ishin te vdekur te tre. Gjate manovres per ulje ne aeroportin e Gjirokastres ne lartesine rreth 10 m.A ndodhet ne ditarin tuaj nje flet e mbushur me nje kujtim te paharrueshem?

ese nje flete ditari

Qofte nje dashuri apo shoqerietj, por qe ai kujtim ka mbetur thelle ne zemren tuaj dhe nuk eshte e lehte ta fshish ne pluhurin e harreses? Shqiptar me shpirt,Sara ndiote me zemer!!! Do ta shkruaj edhe une nje flete nga ditari i jetes timepo per momentin nuk kam shume kohe te mjaftueshme te shkruaj.

Ndoshta e kote qe te shenohet ajo qe ndjej e mendoj por te pakten me ndihmon qe te largoj nje rendese qe gjithmone e bart me vehte Ndjehem shum e piklluar e vetmuar dhe e merzitur per keto qe po ndodhin ne mes meje dhe dashurise sime. Ende nuk mund te besoj qe ndodhi ndarja ende shpresoj per rikthimin tone ende. Ndoshta edhe bej gabim qe shprehem ne kete menyre ne nje web faqe te thjeshte, por ktu i them ato ndjenja dhe ato fjale qe ndoshta kurre nuk do te jem ne gjendje te ia shpreh dashurise sime.

Jo nga turpi ose ndonje arsyetim tjeter i ngjajshmen por thjesht nga frika se mos bej gabim me shprehjen e ndjenjave te mianga moskuptimi i dashurise sime apo edhe perqeshja e tij ne mua. Sikur ta dija se asnjera nga to nuk do te ndodhte shume ndryshe do te ishe. Per shume gjera jam penduar. Gjeja per te cilen jam penduar me shume eshte apo jane gabimet e mia apo veprimet qe i bera me koken time pa e ditur fare qe mun te sjell pasoja si ndarja. Nuk e di pse nuk mundohesha qe te gjitha ato te mos i merrja me at gjaknxehtesi por per qdo gje te vogel fjalosesha me dashurine time.

Nuk e Di pse i bera ato gabime apo ndosta e gjithe lidhja jone ishte gabiom. E mendoj edhe jo ate gje. Smund te jete gabim nje dashuri qe ndjejme te 2 personat ndaj njeri -tjetrit nje dashuri aq te forte saqe me shtyri te bej veprime dhe gjeste per te cilat mendoja qe sdo ti beja para moshes se pjekerise.

Pasojat e termetit në Shqipëri

Ahhhh Zemer Ky do te ishte nje gjest shum i ulet nga une. Ne qdo moment pres qe dashuria ime te perdor fjalet qe dikur i perdornim te dy per te shprehur dashurine tone Te harroje qdo gje qe ka ndodhur e edhe ndarjen e ashtu te me nxise edhe mua te veproj.

Te kerkoje ndoshta ate rikthim qe une se kerkoj dot me. E di qe ne disa aspekte shume me mire eshte qe kjo ndarje te ekzistoje per shkak te grindjeve te shumta dhe te lendimeve qe ia benim njeri tjetrit , por kur mendoj dashurine, kjo gje nuk mund te ndodhe nuk mundddd.

Nuk ka dite qe nuk mendoj per ato qe ndodhen mes meje dhe atij ,nuk ka dite qe ndoshta i lutem zotit qe kjo ndarje te mos jete e vertete ,qe te jet nje enderr I vetmi ngushellim ne keto momente eshte fotografia qe gjdo her e bart ne dore gjate ketyre kujtimeve Sikur ti kishte keto mendime dhe ndjenja edhe dashuria ime ndoshta do te me kuptonte sado pak por nuk besoj qe i ka.

Shum me keq kur e shoh momentin kur mund te flasim dhe ti shprehim ndjenjat tona e nuk e shfrytezojme Shum lot, dhimbje dhe dashuri Maj03 E Shtune jo une.

C'me mbeti nga dashuria Une kam ditar te jetes sime,dhe kete e beje cdo dite duke shkruar shumecka. Sonte nuk paskam gjume.

Nuk mundem te ankohem.Jo te gjithe Jane ashtu si mendojme ne por duhet te jemi Kujdes dhe te degjojme fjalet e prinderve. Do i bosh ni analiz ksaj fletes ditarit tashi se m duhet per neser x gjuh. Shume mire e shkruar fleten e ditarit te lumte bravo bravo,shume bukur te gjithe do ta pelqejne fleten e ditarit.

ese nje flete ditari

Shum e bukur,por gjeja me e bukur kur te beheshe dikushi ne jete do te ishte te mos ua ktheje me te njejten monedhe,monedha per ta do te ishte vetem suksesi jot,ata do ta kuptojne vete me vone. Hm un u perballa dje.

ese nje flete ditari

Me te vertete jam shum e lenduar dhe jam vetem Ato me goditen te gjitha une nuk e harroj kurr po kurr kete. Shpresoj ti besh endrrat e tuaja relaitet. Sunday, September 1, Nje flete nga ditari I dashur ditar! U be kohe pa shkruar apo jo. Epo pas kaq vitesh mu kujtove ti mik I vjeter. E di ti je miku me besnik qe ndokush mund te kete. Ti mban te fshehtat e shume njerezve pa I marre vesh kush.

Mpu6050 library

Ndoshta merzitesh kur njerezit te harrojne ashtu sic bera une por ama je perseri aty kur une kam nevoje te shfryhem me dike a dicka. Une kam ndryshuar. Tashme jam thuajse e rritur dhe te betohem qe nuk eshte aspak bukur. Nuk eshte aspak bukur te iskesh nga ajo bote ciltersie sic ishte femijeria. Por koha ecen… Ecen pa u ndalur dhe njerezit rriten dhe ndryshojne. Ndryshojne shume madje. Ne keto vite shume gjera me kane ndodhur.

Te kujtohet per ato shoqet e femijerise qe te shkruaja me pare? Nuk e kuptoja se cfare shoqerie kishe. Dhe e di pse? Sepse ato dinin ta vinin shume mire masken e engjellit nderkohe qe ne te vertete ishin djall. Ato me tradhetuan.

Tradhetuan shoqerine time te paster.

Dna consultants results

Ato per mua ishin tamam motra. Por jo doli qe nuk ishte ashtu.Diskutime tek ' Dashuria ' filluar nga Sweety el23 Apr Identifikohu ose regjistrohu. Ditari im Diskutime tek ' Dashuria ' filluar nga Sweety el23 Apr Keto shkrime jane shkeputur nga Libri i shkrimares Lediana Kapaj - Eshte nje liber qe duhet ta blini patjeter!

Pra, vetem keto gjera e kuptojne jeten time te rendomte. Nata eshte e gjate e dita e mundimshme. Syt skuqen nga pagjumesia, e pritja behet monotne. Mengjesi te perkujton ate Jeta eshte e gjate dhe njeriu kur nuk duhet te dorezohet.

Dhe me vete thash: Jo, nuk do te dorezohem edhe pse eshte e veshtir ti besh rezistence kohes e cila te ndrydh pa meshire. Humba ne erresire, vetmia me shkaktoi plage te pasheruara. Disa fantazma me dalin para syve pa pushim, se si une mendoj per ty. Por, jo s'dua te vdes se ketu kam nje pjese te jetes sime qe me don me gjithe zemer. Ne koken time vijne e shkojne kujtimet. I kujtoj ato dite qe i kaluam se bashku.

Besojse nje dite do te jemi bashke. Sweety el23 Apr Te shkruaj ty Nuk mund ti gjej gjithmone fjalet e duhura per te te thene sesa shume te dua.

Ndonjehere per nje mungese kujdesi mbase i shpreh keq ato qe ndjej per ty,mbase ndonjehere bej gjera prej frikes qe kam se mund te te humbas Padurimi im me shtyn qe te eci shume me shpejt qe ky fat i mrekullueshem i cili na bashkoj dhe qe na eshte shkruajtur.

Uragani qe po pershkon ne keto momente zemren time me ben qe ndonjehere te harroj betimet e mia.

Faqe ditari

Karakteri im shume i vendosur dhe i forte mund te te plagose ndonjehere ne thellesine me te thelle te ndjenjave. Nga xhelozia mund te them fjale te nxituara dhe te bej qe zemra jote te plagoset dhe te nxjerre gjak. Dashuria qe kam per ty me ben ndonjehere aq te verber saqe nuk mund ti shof dot keto vuajtje qe te shkaktoj.Ta ruaj informacionin? Faqja 10 prej 33 Fillim Tema: Ditari i ndjenjave.

Eh Ditar!!! Shum e merzitshme dita e diel me zgjat nje jave kjo dite,sdi pse nuk e dua kete dite,me shton malle dhe dhembje shum Qte shkruaj??? Te shkruaj qe jam shum e ngarkuar e dij qe me beson,se nese te shkruaj diq tjeter e din qe nuk flas drejt Kerkoja dikend ti qaj ne preher ditar nuk gjeta askend te gjithe kishin ike,askush s'kishte te me perkdhel as te mi fshij lotet Qaja dhe pushoja e vetmuar por me leht mu duk se ta permalloj dikend nuk dua askush te pikllohet per mua Ditar njeriu qe qante bashk me dhembjen time nuk eshte me bashk me te tjeret iku edhe AI athua ju merzita edhe ATIJ ditar????

Atje do kisha perkdhjeljen tende,ishe i durueshem me mua por nga durimi i madh me duket qe te humba nuk munde te me shofesh me dhembje,tani Ditar po iku edhe nga ti sot se jam shum e ngarkuar Me fale ditar!!!!!

Drag 2 firmware update

Nuk te harrova ditar por nuk ndihesha aq mire dhe nuk doja qe edhe ti te dijsh per mua. Po nuk pres dite me te mira more ditar veq keshtu po mundohem te gjej ngapak fjale te shkruaj ty ditar se je i vetmi qe me mban ne gjirin tend pa injorim,je i vetmi qe nuk me thua boll me se me merzite,je i vetmi qe qan kur une qaj qesh kur une qeshem per ate dhe te rrefehem ditar!

Por askend nuk e akuzoj une ditar gjdo kush ka punet e veta nuk jam vetem une ne kete bote me pikllime ka edhe te tjere dhe qdo njerit pikllimi i vet i duket se ja kalon tjetrit,por jo ditar pikllimi eshte i njejt vetem perjetini eshte i ndryshem Perjetim pas perjetimi vuajtje pas vuajtjesh dhe keshtu nje dite do mbarojn te gjitha e ti DITAR do mbetesh ketu do te lexojn ata qe duan,do na kujtojn ata qe duan e ne do tretemi atje ku me nuk do kemi as vuajtje as pikllime Sa shum permallohem kur te shkruaj por me shum kur lexoj te kaluaren Me ngulfat diqka ne shpirt dhe ajo me shtyn pastaj te shkruaj per te tashmen qe eshte e pavler pothuajse teresisht Eh ditar kurr nuk kam mendu te shkruaj keshtu por q'ti beje fatit.

Ai eshte mbret i jetes. Q'te them ditar? Sa bukur do ishte po ta ktheja kohen dhe te shkruaja per ditet qe i pata te lumtura ishin shkurt por me vler. Qfar apsurdi!!

FLETE NGA DITARI IM 1997 – Ndoc Selimi

Kerkoj te pamunduren! Po kerkoj nje gje qe eshte e varrosur ti bej qef vedit Te gjitha ditet mu kan bere te njejta javet muajt nuk beje dallim fare se ritual i njejt pa risi,per ate nganjeher edhe nuk shkruaj q'te them?

Thompson kill pen

Me lodhen syt kah lexoj te kaluaren lotet nuk me pushojn por kot Ajo mbetet e kaluar! Ditar po te le sante se jam shum e ngarkuar po te them te drejten po thuaj se deri ne fund te jetes do jem njejt!

Shume i dashur ditar Ja u riktheva perseri tek ty Nuk dua te te trishtoj,te lutem mos u merzit per mua Po largohem Nuk dij si te shkruaj sot,te shkruaj me dore apo me lot,dora me eshte lodhur e loti pothuaj eshte shterr!!!

Sikur te dija qe do jem kaq e pafat kurr nuk do filloja te shkruaj fillova shum mire por u nderpreva ditar,nje koh te gjat mendova athua ja vlen te shkruaj per vuajtje apo ta lexoj me qindra here vetem kohen e lumtur qe me zgjati aq pak. Sa do mund te qendroj athua?Ta ruaj informacionin? Duke shfaqur rezultatin 1 deri 19 prej Tema: Nje flete nga ditari im.

Nje flete nga ditari im po sjelle nje flete nga ditari ime Edhe pse une nuk isha prezente ate ne Spitalin e tetoves e dergojn Motra me dajen,ku prej atje i japin autorizmim urgjente qe ajo te shkoje serishte ne Spitel Ne kryeqytet-shkup Ne mbreme po te njejtes dite u nisa une per atje,qe motra te kthehet ne shtepi e une te rrija te fleja me Nenen Na treguan mjeket se Nenen ne ora 07 do ta mernin per ta futur ne sallen ku marin dializ,ata persona qe jan te semure nga veshket,pasiqe kishin rene ne perfundim,se kohet e fundit nena ime vuante nga semundja e veshkeve I Tregova vellait une per kete gje,dhe ai te nesermen erdhe para s eta mernin nenen.

Icom f5021 programming software

Isha vetem une me vellain,c'te mendojm,c'ka te bejme,na kapi paniku,dhe i lajmeruam keta anatert e tjeter te familjes duke u thene "se per Nenen tone,me s'paska shpetim" Ate dite Shkonim tek dera e asaj salle ta shikonim,ajo mbyllte syte dhe levizte ngadal koken,donte te na thoshte se mire jam Pas sy ore,Nena mbaroi me dializen e moren dh e derguan ne spitalin ku ajo qendronte ne Hematologji Na theret mjeku mua,otren dhe vellain e madhe,ne nje sall aty per te na thene dicka: " Nena juaj,a e vereni se ajo nuk eshte me ne vetdije,u munduam te bejme cmos,por deri ketu e ka,tani,si te doni lenja ketu,por sipas mendimit time me mire eshte ta merni ne shtepi,qe aty pran jush te nderoj Jete" ishin keto fjale e motres kryesore.

Me ra e gjith bota mbi koke,ahh Nena ime,filluam te bartasim ne,dolem ne obor dhe sa qe mund bertisnim,o Zote,mos,mos edhe Nenen,mos Emorem Nenen dhe e sollem ne Shtepi,e venduam ne krevatim e saj,une duke i rregulluar jastekun,me pa duke qare dhe me tha : "cfare ke,perse qane,mos qaje" ia ktheva ; "qaje nga gezimi o Nene ,se erdhe ne shtepi,qaje nga ajo se shofe sa miqe na kan ardhure ne shtepi" ateher e kuptova se Nena ime kishte ardhur ne vetdije Perderisa rija aty mbi koken e saj,vazhdimishte e lusja Zotin,o Zote me more Babin,mos me mere edhe Nenen,c'ka do te bejem ne pa ate,te lutem o Zote,me mere mua me mire,une s'mund te shikoj se si ajo vdes.

Keshtu lutesha dite e nate,nate e dite,ore e caste Nuk kisha pare me pare se si njeriu i del shpirti nga Trupi,nuk e pash as Babin,ate ma sollen te pa jete. I'u afrova tek veshi Nenes sime duke i thene: Nene Te fala Babit,me pritni se edhe une do te vije I venduam doret tona mbi ballin e saj,dhe vazhdimishte benim lutje,vellai na beri me dije te mos qajme,sepse kjo ishte deshira e Nenes Ishte nata e fundit q e epatem Nenen aty,u be aq e bukur,i shenderiste fytyra.

Me kujtohet sa here q eme thoshte e kam para babin ender,une si nuse e veshur ai vinte t eme mer,une e ngacmoja duke i thene: ti nene kur te vdesesh une do te te zbukuroj,se ti shume deshire ke te shkosh te Babi,dhe ateher do te jesh e lumtur Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot.


thoughts on “Ese nje flete ditari

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *